İlan Siteleri'nin Sahte İlanlar Yayınlaması Mağdurları Artırıyor

Her gün yeni mağdurlar ortaya çıkarıyor dün Atv Kanalında yayınlanan Müge Anlının sunduğu programda Özellikle İstanbul Esenyurt ilçesinde Emlakçı kılığındaki kişilerin mevcut ilan sitesine verdiği sahte ilanlarla mağdurların artmasına sebep oluyor.

İlan Siteleri'nin Sahte İlanlar Yayınlaması Mağdurları Artırıyor

Ne zaman bitecek bu sıkıntılar sürekli gündemden düşmeyen bu dolandırma, kandırılma, kaparo alıp size kredi çıkmıyor diyerek bir çok kişinin parası alınıyor karşılığında ne ev var ne para bir süre sonra o emlakçı kılığındaki firma ortada yok , başka yerde başka isimle bu işe devam ediyor.

Özellikle Beylikdüzü ve Esenyurt ilçelerini mesken tutmuş bu emlakçı kılığındaki kişiler ve firmalar mevcut ilan sitesine girmiş olduğu sahte ilanlarla vatandaşları dolandırmaya devam ediyor.

Dün Müge Anlının programına çıkan Hatice Çakır adlı kadının durumunu tv kanallarında zor durumunu kendine haber yapmak için kullanan kanalda ayrıca iş yaptığını sanıyor. Sürekli bu şekilde bir program yapan Müge Anlı sorunları çözmek yerine yaşlı kadını sürekli baskı kürara gerçek gündemden dışına taşıdı.

Sorun bu ilanları yayınlayan sahibinden, Hapsi Emlak, Emlakjet, Zingat gibi  ilan sitesi ve bunları denetlemeyen kurumlar, emlakçılar odaları, sorun sürekli büyüyor çare bulan yok, nereye kadar gidecek bilinmiyor bu durum belli değil.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 12:22

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE