Gayrimenkulde Silivri atağa geçti!

Hazırlanan en büyük 5 kentin ilçelerinin incelendiği 5 Büyükşehir Değer Endeksi'ne göre, gayrimenkul fiyatları en çok artan ilçeler İstanbul Silivri ve İzmir Bergama oldu.

Gayrimenkulde Silivri atağa geçti!
banner80

Satın alınan gayrimenkullerin değeri her yerde aynı ölçüde artmıyor. Gayrimenkullerin yer aldığı il ya da ilçe yatırımcılar için belirleyici faktörlerden biri olarak öne çıkıyor. Emlak sektöründeki bir şirket tarafından hazırlanan 5 Büyükşehir Değer Endeksi'ne göre, 2019'da önceki yıla göre ortalama gayrimenkul fiyatları en çok artan ilçeler yüzde 39 ile İzmir Bergama ve yüzde 36 ile İstanbul Silivri olarak belirlendi. Bu ilçeleri yüzde 30 ile Antalya'nın Gazipaşa ve Kemer, yüzde 25 ile İzmir Selçuk ve İstanbul Çatalca takip etti.

SİLİVRİ ATAĞA GEÇTİ

Silivri'nin daha önceki istatistiklerde gayrimenkul değeri daha düşükken bu raporda yüksek çıkması ilçenin büyük bir atak içinde olduğunu gösteriyor. Araştırma, bir dönem yatırımcıların uğrak adresi olan Silivri ve Çatalca aksının 2019'da yeniden eski günlerine dönmeye başladığının sinyallerini de verdi. Konuyla alakalı, gayrimenkul uzmanları ise gayrimenkul anlamında önemli bir bölge olan Silivri’nin, ilerleyen zamanlarda Türkiye için önemli bir çekim merkezi olabileceğini öngörüyor. Aynı zamanda, ilerleyen dönemlerde bu bölgelerin gayrimenkul anlamında yüzde 70 oranında değerleneceği de öngörülüyor.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE