Fikirtepe'de 1.100 konut teslime hazır

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı geçen yılın kasım ayında Fikirtepe’ye el attığını açıklamış ve yarım kalan projeleri tamamlayacağını açıklamıştı.

Fikirtepe'de 1.100 konut teslime hazır

Bakanlık 2018 yılında da yarım kalan Vartaş yapı adasındaki inşaatlar için devreye girmişti. O dönemde finansman desteği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sağlanan ‘Vartaş-1’ olarak anılan projenin inşaatı için Kiptaş tarafından Mayıs 2018’de bir ihale açıldı. 182 bin 198 metrekare alanda gerçekleştirilecek proje için KDV dahil 383 milyon 488 bin lira teklif eden Torkam İnşaat ihaleyi kazandı ve inşaata başlamıştı.

5 blokta yer alan 1.100 konutun tamamı bitti, geçici kabul işlemleri tamamlanma aşamasına geldi. Şimdi bu projede evlerin hak sahiplerine teslimi için hazırlıklar başladı. Bu ay içinde teslimlerin yapılabilmesi için bakanlık, projenin içinde iki dükkanı ofis olarak belirledi.

Kaynak: Hürriyet

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE