Emlak Katılım, müşterilerini “Gümüş Katılma Hesabı” ile buluşturuyor

Farklılaşan müşteri ihtiyaçlarına yeni ürün ve hizmetlerle yanıt vermeyi hedefleyen Emlak Katılım, “Gümüş Katılma Hesabı” uygulamasını başlatıyor. Hesap açmak için alt limiti 5.000 ve 10.000 gr olarak belirleyen banka müşterilerine şubelerinden, internet şube ve mobil şube üzerinden hizmet vermeyi hedefliyor.

Emlak Katılım, müşterilerini  “Gümüş Katılma Hesabı” ile buluşturuyor

Türkiye Emlak Katılım Bankası, farklılaşan müşteri ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Gümüş Katılma Hesabı; gram türünde ve belirlenen vadelerle yatırılan gümüşlerin, gümüş katılma hesap havuzlarında değerlenmesi sonucunda sahibine kâr payı getirisi sağlayan katılma hesabıdır. Hesap açmak için alt limiti 5.000 ve 10.000 gr olarak belirlenen gümüş katılım hesabı; aylık, üç aylık ve altı aylık vadelerle açılabiliyor. Emlak Katılım hesap açmak isteyen müşterilerinden herhangi bir ücret veya komisyon talep etmiyor.

Vade sonundaki bakiye üzerinden kâr payı alınıyor

Emlak Katılım fon kullandırımı sonucu elde edilen kârı, müşteri ile önceden belirlenen kâr paylaşım oranına göre müşteri hesaplarına aktarıyor. Gümüş katılma hesabı açtıran müşteri ne kadar getiri sağlayacağını önceden bilemiyor, vade sonundaki bakiye üzerinden kâr payı alabiliyor. Katılma hesapları açılış alt limitinin altına düşmesi durumunda hesap kapanabiliyor veya hesap bakiyesi cari hesaba aktarılıyor. Gümüş katılma hesabı, 1 XAG = 1 gr gümüş (1000/1000 saflık) olarak işlem görüyor. Tüm vadeler için brüt kâr payından yüzde 15 stopaj uygulanıyor. Katılım bankaları nezdinde gerçek kişiler tarafından açılan cari hesap ve katılma fonları anapara ve kâr payı tutarları toplamının 150.000TL’ye kadar olan kısmi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından garanti altına alınıyor.

Kıymetli maden alım-satım hacmini artırmayı hedefliyor

Gümüş katılma hesap uygulamasıyla yeni müşteriler kazanmayı hedefleyen Emlak Katılım, uygulama sayesinde kıymetli maden alım-satım hacmini de artırmayı hedefliyor. Aynı zamanda uygulama ile banka, fon havuzunda genişleme ve çeşitlilik sağlamayı planlarken, çapraz satış fırsatı oluşturmayı istiyor. Gümüş katılma hesabının müşteriye faydaları arasında; müşteri hesabında tuttuğu gümüş bakiyesine göre kâr payı almak, daha yüksek bakiyeli hesaplarda daha fazla kâr payı almak, müşteri hesabında gram türünden değerleneceği için kâr payının yanı sıra gümüşteki değer artışından da müşterinin kazanımının olması yer alıyor.

Gümüş Katılma Hesabı kâr paylaşım oranları, stopaj oranları aşağıdaki gibi olacak:

Döviz
Cinsi

Minimum
Bakiye
(gr)

Maksimum
Bakiye

(gr)

Kar Paylaşım Oranı
(31 Günlük)

Kar Paylaşım Oranı
(3 Aylık)

Kar Paylaşım Oranı
(6 Aylık)

GÜMÜŞ

10.000

-

-

30

30

GÜMÜŞ

5.000

-

30

30

30

Stopaj
Oranları

15%

15%

15%

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 15:49

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE