Emlak işletmeleri iflasa sürükleniyor

Salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara vermek mecburiyetinde kalan emlak işletmeleri iflasa sürükleniyor.

Emlak işletmeleri iflasa sürükleniyor

‘Hiçbir destek alamadılar’

Çok uzun süredir dükkânları kapalı olan, hafta sonu da hizmet veremeyen emlak işletmelerinin destek paketlerinden faydalanamadığını ifade eden Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Akdoğan “Emlak işletmeleri de kapanma döneminde çok büyük mağduriyetler yaşadılar. Portal üyeliklerinden, kira ödemelerine, personel giderlerinden, pazarlama faaliyetlerine kadar tüm çalışmalarına devam etmeye çalışan meslektaşlarımıza kademeli normalleşme süreci kapsamında hiçbir destek verilmedi” dedi. 

 Emlak işletmeleri bu sıkıntılı süreçte yetki belgelerini alarak yükümlülüklerini yerine getirmek için azami çaba sarf ettiğine dikkat çeken Hakan Akdoğan “Eksiklerini tamamlayan 35 bine yakın işletme yetki belgesini de aldı. Lakin tapu dairelerinin, belediye hizmetlerinin devam ettiği süreçlerde kendilerinin hizmetlerinin sınırlandırılmasının yanı sıra destek paketleri dışında tutulmaları işletmeleri zora soktu. Ülke ekonomisine önemli katkılar sunan sektörümüzün bu destekler kapsamına acilen alınmasını istiyoruz” diye konuştu. 

‘Kurallara uyuyoruz’

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan emlak işletmeleri ve danışmanları için kontrollü sosyal hayat çalışma rehberine uygun olarak üyelerinin hizmet verdiğini ifade eden Akdoğan “Bu kapsamda emlak gösterimi sırasında maske ve mesafe kurallarına uyuyoruz. Servis verdiğimiz araçlarda kişi düzenlemesine riayet ediyoruz. İşyerlerimizde bulunabilecek kişi sayısına dikkat ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE