Eminevim Mağdurları şube önünde eylem yaptı.

Eminevim mağdurları sokağa çıkarak ellerinde pankartlarla protesto eylemi düzenledi. Eminevim'in ‘Kurtköy 5YÜZ60’ isimli projesinden konut ya da arsa alan vatandaşlar, mağdur oldukları iddiasıyla Ümraniye şubesi önünde eylem yaptı.

Eminevim Mağdurları şube önünde eylem yaptı.
banner74

Sözcü'deki habere göre Eminevim'i protesto eden mağdurlar ‘Eminevim artık emin değil’, ‘Eminevim pişmanlıktır’ yazılı pankartlar taşıdılar. Tapularına kavuşmak istediklerini belirten Eminevim mağdurları seslerini duyurmak için harekete geçti. 

Eminevim isimli firmanın ‘Kurtköy 5YÜZ60’ isimli projesinden konut ya da arsa alan vatandaşlar, mağdur oldukları iddiasıyla Ümraniye şubesi önünde eylem yaptı. ‘Eminevim artık emin değil’, ‘Eminevim pişmanlıktır’ yazılı pankartlar taşıyan mağdurlar, tapularına kavuşmak istediklerini belirtti.

Emin Grup A.Ş.(Eminevim)'den konut ya da arsa alarak mağdur olduklarını iddia eden vatandaşlar, Ümraniye şubesi önünde eylem yaptı. Son olarak, Toplu Konut İdaresi, (TOKİ) bir sosyal medya reklamında ismini izinsiz kullandığı için Emin Grup AŞ (Eminevim) hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'da “Bunlar, Çiftlik Bank işine dönmesin” diyerek, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a çağrıda bulunmuştu.

“EMİNEVİM ARTIK EMİN DEĞİL”

Bugün de,  ‘Eminevim artık emin değil', ‘Tapumuzu istiyoruz' ve ‘Eminevim pişmanlıktır'yazılı pankartlar taşıyan bir grup vatandaş eylem yaptı. Eminevim'in geliştirdiği Kurtköy 5YÜZ60 isimli proje ile yıllardır ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar, tapularını talep etti.

5 YILDIR TAPU BEKLİYOR

Konu ile ilgili bir kişi de şikayetvar.com isimli sitede şu yorumda bulundu.

“2014 yılında Eminevim’in Kurtköy 560 projesinden 4 adet otel hissesi aldım 2016 yılında tapuyu vereceklerini beyan ettiler Ancak yıl 2021 oldu. Tapuyu hala vermediler, iletişime geçtiğimizde Tapuyu vermeyeceklerini otel hisselerimi Eminevim’in belirlediği komik bedelle almak istediklerini söylediler. Eminevim’e güvenmenin bedelini çok ağır ödüyorum.”

Kaynak: Sözcü

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE