Ege Yapı, Yeni Yatırım Zinciri Başlatıyor.

İstanbul ve İzmir'de 7 yeni proje geliştirecek olan Ege Yapı, 1700 kişilik yeni istihdam sağlayacak.

Ege Yapı, Yeni Yatırım Zinciri Başlatıyor.
banner80

Bulunduğu bölgeye değer katan ödüllü projelerin markası Ege Yapı, bu yıl sonuna kadar Kordon istanbul, ÇamliYaka Konakları ve Cer istanbul'da teslimleri tamamlayıp yaklaşık 7 milyar TL değerindeki yeni yatırım zinciriyle istanbul ve İzmir'de 7 yeni proje hedefliyor. Ege Yaprnın yeni projeleri İstanbul'da Ispartakule, Beyoğlu, Çekmeköy ve Kasımpaşa, izmir'de ise Urla, Dikili ve Alsancak'ta yükselecek.

İstanbul ve izmir'de 7 Milyar TL Değerinde, 7 Yeni Proje

Mevcut projelerdeki satış süreci ve yeni yatırım zincirine ilişkin açıklamalar yapan Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Inanç Kabadayı, pandemi sürecinde iyi bir planlama yaparak üretim ve satış süreçlerini başarılı bir şekilde yönettiklerini ve proje teslimlerine başladiklarını belirtti. inanç Kabadayı, şunları söyledi: "Güçlü finansal yapımız ve son teknolojik gelişmelerle uyumlu mühendislik çözümlerimiz ile sektördeki faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Çekmeköyde yükselen ÇamliYaka Konakları ile Tarihi Yarımada'da geliştirdiğimiz Cer istanbul projelerimizde teslimlere başladık. Seyrantepe'de yer alan Kordon istanbul projemizin ikinci etap teslimlerine de yilbaşından önce başlayacağız.

Dünyada gelişen trendlere uygun olarak

The Superior Suites markamızın ik binası 2022 yilı sonunda faaliyete geçecek. Önümüzdeki yıllarda da bu markamız ile yeni projeler geliştirmeyi planlıyoruz. Ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli yapı stoğunu geliştirmek için önümüzdeki 2 yıl içinde yaklaşık 7 milyar TL değerinde, istanbul ve izmirin en değerli lokasyonlarında 7 projelik bir yatırım hamlesine başlıyoruz." Ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden İnanç Kabadayı, sözlerine şöyle devam etti: "Ispartakule'de geliştireceğimiz proje, tamamı balkonlu veya bahçeli 462 konut ve 53 ticari üniteden oluşacak. Projede 1+1'den 4+1'e kadar farklı daire tipleri ile açık hava cadde mağazaları ve açık/kapalı otoparklar yer alacak. Beyoğiu'nda hayata geçirmeyi
planladığımız projemiz otel, balkonlu veya bahçeli 125 konut ve 6 ticari üniteden oluşacak. Çekmeköy'deki ikinci yatırımımız olacak projemiz çam ormanlarinın arasında 3 katlı bloklardan oluşacak, 121 konut ve 17 ticari üniteyi kapsayacak. Kasımpaşa'daki projemiz ise tarihi un fabrikasının restorasyonu ile hayata geçirilecek olup otel, iş yeri ve dükkanlardan oluşacak. İzmir Dikili'deki projemiz, otel, ticari alanlar ve yüzme havuzlu villalardan oluşacak. Alsancak'ta tren garinın yanında yer alacak projemiz konut ve ticari ünitelerden oluşacak. Urla'daki projemizi ise yaklaşık 80 dönüm arazi üzerine 250 ile 450 metrekare arasında değişen toplam 70 müstakil villa olarak hayata geçireceğiz. Yeni yatırım zincirimizin ilk halkası olan Ispartakule'de inşaata ve ön talep toplamaya başladık."

"2022 yilında yüzde 30 büyüme hedefliyoruz"

Gayrimenkul sektörü ve ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmeler yapan Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı inanç Kabadayı, şunları dile getirdi: "Pandemi başlangıcında tüm sektörlerde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de yavaşlama gözlendi. Ancak sektörümüz Özelinde toparlanma hizlı oldu. Gayrimenkul sektörünün istihdama katkısı düşünüldüğünde en önemli lokomotif sektörlerden biri olarak bu yil da ön planda olduğunu görüyoruz. Sektörümüz ekonomik büyümeye katkı konusunda üzerine düşen görevi her yıl yerine getirmeye devam ediyor. Biz de her dönem ekonomiye katma değer sağlayan bir marka olarak başarı ile kapattığımız 2021 yılının ardından 2022 yılı için yüzde 30 oranında büyüme ve toplamda planladığimız 7 proje ile 1700 kişilik yeni istihdam sağlamayı hedefliyoruz. Bekleyen konut talebi, her geçen yıl artan yabancı yatırımcıların ülkemize olan ilgisi ve kentsel dönüşüm ile 2022 yılı ekonomimiz ve gayrimenkul sektörümüz için çok daha olumlu bir yıl olacak."

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2021, 12:39

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE