Deprem'den sonra Müstakil ve az katlı binalara talep arttı!

26 eylül 2019 tarihinde Silivri açıklarında meydana gelen 5. 8 şiddetindeki deprem sonrasında oturduğu eve güvenmeyen ve beklenen depremin çok daha şiddetli olacağını duyan vatandaşlar daha sağlam zeminli ilçelerde ve daha yeni ve daha sağlam evlerde oturma arayışlarına girdiler.

Deprem'den sonra Müstakil ve az katlı binalara talep arttı!

26 eylül 2019 tarihinde Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 şiddetindeki deprem sonrasında oturduğu eve güvenmeyen ve beklenen depremin çok daha şiddetli olacağını duyan vatandaşlar daha sağlam zeminli ilçelerde ve daha yeni ve daha sağlam evlerde oturma arayışlarına girdiler.

Son yaşanan ve büyük paniğe yol açan depremle birlikte vatandaşların deprem gerçeğiyle yüzleştiğini belirten Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, satın alımlarda veya kiralamada vatandaşların en çok 7 yaş ve altındaki binalar ile az katlı yapıları, mali gücü yerinde olanların da müstakil evleri tercih ettiklerini söyledi.

Deprem sonrası hareketliliğin arttığını kaydeden İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, “Özellikle bina yaşı yüksek olan veya oturduğu konuttan sağlamlık açısından emin olamayan kimseler yeni bir eve taşınmak istiyor. Düşük katlı ve yaşı genç binalara talep arttı ancak bu henüz ilgi düzeyinde. İlerleyen günlerde bunun alım açısından eyleme dönüşeceği kanaatindeyiz.” dedi.


Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 17:26
YORUM EKLE