Dap Yapı, Nişantaşı Koru projesinde ön talep toplanmaya başladı.

Dap Yapı, “Sağlıklı Evler” konseptini Nişantaşı’na taşıyor.

Dap Yapı, Nişantaşı Koru projesinde ön talep toplanmaya başladı.

Özgün mimaride gayrimenkul projelerine Ormanköy projesiyle birlikte “Sağlıklı Ev” konseptini de ekleyen Dap Yapı, Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında yer alan 60 bin metrekarelik koru alanına komşu lokasyondaki arsasında hayata geçireceği yeni projeleri Nişantaşı Koru’da ön talepleri toplamaya başladı.

Abdi İpekçi Caddesi’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde geliştirilen proje, City’s Alışveriş Merkezi’ne de 300 metre yakınlıkta yer alıyor.

Projede kat yüksekliği 5 ile 10 kat arasında sınırlandırıldı. Bahçe villa ve teras villa şeklinde tasarlanan konutlardaki tavan yüksekliğinin ise minimum 4 metre olarak planlandı.

Bütün dünyayı etkisi altına alan COVID-19 sürecini, gayrimenkul sektörü açısından deprem gibi bir mihenk taşı olarak gördüklerine dikkat çeken DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, yeni projeleri ile ilgili yaptığı açıklamalarında şunları söyledi:

“Nişantaşı, Osmanlı’dan bugüne önce saray eşrafının, sonrasında Avrupa’yla iş yapan tüccarların, daha sonra da Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü olarak sanatın, modanın, lüksün merkezi konumunda olmuştur.

Sayısız kitap, film ve belgesele konu olan Nişantaşı’na layık, sadece Türkiye’de değil dünyada da parmakla gösterilecek bir proje geliştiriyoruz. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Emlak Konut güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl sonra bile değerine değer katacak bir eser olacak.

Nasıl deprem öncesi ve sonrası vardı, artık COVID öncesi ve sonrası olacak. 58 bin 300 Çekmeköy, 18 bin 300 kişi de Nişantaşı için hedef kitlenin fikrini alıp sağlık kurulunu oluşturduk ve sağlık kurulunun da görüşlerini alarak insanların nasıl yaşaması gerektiğini sorarak tasarladık, düşündük ve ardından dünyada bir ilk olan ‘sağlıklı evler’ konseptimizi geliştirdik.

Yaptığımız iş aslında küçük kum tanelerinden büyük sanat eserleri yapmak. Bu doğrultuda proje geliştirdiğimiz bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atıyoruz. Nişantaşı projesiyle de bu anlamda mimarisi ve konsepti ile dünya birinciliği elde edeceğimize yürekten inanıyorum” dedi. Türkiye’nin deprem kuşağında bir ülke olduğuna dikkat çeken Yılmaz, “DAP Yapı’nın bundan önce hayata geçirdiği tüm projelerde olduğu gibi Nişantaşı’nda da bir numaralı önceliğimiz deprem güvenliği.”

Ziya Yılmaz, Dap Yapı olarak Avrupa’nın en prestijli gayrimenkul ödülleri arasında gösterilen European Property Awards tarafından bugüne kadar 8 farklı projeyle 41 ödül aldıklarını hatırlatarak Nişantaşı projeleri ile ödüllerine bir yenisini daha ekleyeceklerini söyledi.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE