Ankara’da ticari ve konut projelerine talep artıyor.

Ankara'da ticari konut projeleri ilgi ve talep gün geçtikçe artış gösteriyor.

Ankara’da ticari ve konut projelerine talep artıyor.

Başkentin ekonomisinin her sene büyümesiyle birlikte doğru alanlarda üretilecek ve tüketicilerin daha fazla yararlanabileceği ticari ve konut projelerine ihtiyacın arttığını dile getiren Özer Alkan, kararlı yatırımcıların doğru alanlarda üreteceği projeler sayesinde, 2022 yılında konut arzında yeterlilik, fiyatlarda istikrar, satışlarda canlılık olacağını söyledi.

Alıcı ve satıcı kitlesinde temkinli bir bekleyiş gördüklerini kaydeden Alkan, herkesin herkesin doğru fiyata odaklandığının altını çizerek dövizin dalgalı seyrettiği bu dönemde kurların stabilize olmasıyla piyasaların sakinleşeceğini, ticari ve konut gayrimenkul rakamlarının yılın ikinci yarısında oturacağını ifade etti.

Alıcı ve satıcı kitlesinin döviz kurlarının seyrini bir süre takip ettikten sonra almaya veya satmaya başlayacağını, Ankara’da konut fiyatlarının Nisan ayından sonra oturmaya başlayacağını tahmin ediyoruz. Sabit ve orta gelir gurubunun alım gücünün düşmesinden dolayı ertelenmiş konut talebi bir süre daha devam edecektir. Kat karşılığı üretilecek ticari ve konut projelerinde yatırımcı ve arsa sahipleri cephesinde oranlar, bölgelere göre değişkenlik gösterecek. Hükümet, konut arzını artırmak için kentsel dönüşümün finansmanında inşaat firmaları açısından daha etkin yöntemler geliştireceğini tahmin ediyoruz. Ankara’da çağdaş konutlar ve karma projeler, Beytepe, Yaşamkent, Çayyolu, Alacaatlı, İncek ve Oran bölgelerinde yoğunlaşmaya devam edecek. Bu bölgedeki gayrimenkullerin satış ve kiralama kabiliyetlerinin arttığına şahit olacağız. İnşaat firmaları, mülk sahipleri ve tüketiciler, gayrimenkulde alım veya satım pozisyonuna geçmeden önce konusunun uzmanlarından destek almalarında uzun vadede sonsuz faydalar görüyoruz.”

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE