2021'de Ankara'da konut fiyatları yüzde 50 arttı.

Ankara temsilciliklerinin açılışı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Realtyplus Franchising A.Ş Kurucu Ortağı Özhan Carda; Türkiye genelinde konut fiyatlarında yıllık değer artışı yüzde 63 seviyesinde gerçekleşirken, Ankara’da ise değer artışının ortalamanın altında yüzde 50 seviyesinde gerçekleştiğini söyledi.

2021'de Ankara'da konut fiyatları yüzde 50 arttı.
banner112

Türkiye, gayrimenkul sektöründe önemli bir konuma sahip. Realtyplus İstanbul’dan sonra Ante Gayrimenkul ile Ankara gayrimenkul sektöründe de yerini alıyor. Ante Gayrimenkul ile yaptığımız işbirliği bizim için çok kıymetli. Ankara’da sektör oldukça hareketli. Türkiye genelinde konut fiyatlarında yıllık değer artışı yüzde 63 seviyesinde gerçekleşirken, Ankara’da ise değer artışı yüzde 50 seviyesinde gerçekleşti. Ankara’da konutların ortalama metrekare satış fiyatı 3 bin 699 TL, ortalama konut fiyatı 488 bin 268 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 17 yıl oldu. Konut piyasasındaki hareketlilik her geçen gün artıyor. Gayrimenkul sektörüne farklı ürünlerle, yepyeni iş modelleriyle giriyoruz, gayrimenkul sektörünün içinde olmayan girişimcilere de franchise vererek ilerleyeceğiz. Realtyplus, tüm gayrimenkul profesyonellerine açık uluslararası bir gayrimenkul iş platformu. Uluslararası onaylı acentelerimiz ve uzman ekibimizle gayrimenkul yayınlamak, uluslararası ağda yer alan emlak ofisleri ile doğrudan iletişime geçme fırsatı, araştırma yapma ve teklif vermek için teknolojik araçlar sunarken, yatırım ve finansman fırsatlarını da beraberinde sunacağız. Artık Ankara’da da yerimizi aldık. 2022 sonuna kadar 30 noktada daha yer almayı hedefliyoruz.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE