Şekerbank'ın konut kredisi faizinde rekor!

Şekerbank'tan konut kredisi çekerseniz örnek; 500 Bin TL kredi tutarını 120 ayda 1 Milyon 368 bin TL olarak ödemek zorundasınız.

Şekerbank'ın konut kredisi faizinde rekor!
banner112

Şekerbank, güncel konut kredisi faiz oranlarını yüzde 2,09 seviyesine çekti ve uzun süredir görülmeyen bir rakamın altına imzasını attı. Örnek hesaplama modeline göre bu oran üzerinden 500 bin TL'lik konut kredisi kullanımının 120 ayda geri ödemesi 1 milyon 368 bin TL şeklinde gerçekleşiyor.

Kampanya sonrası kredi faizleri yükseldi

2020 yılında gerçekleştirilen konut kredisi kampanyasıyla birlikte rekor seviyede ev satışı gerçekleşmiş, elde biriken stok bir anda erimişti. Konut alıcılarının, kampanyayı fırsat bilerek devlet bankaları üzerinden aldıkları krediyle ev sahibi biliniyor. O dönemde sıfır konutlar için faiz oranı yüzde 0,64'e, ikinci el konutlar içinse yüzde 0,74 seviyesine çekilmişti.

Devlet bankaları belli seviyede

Kısa süre devam eden kampanya sonrasında tamamlanmış ve konut kredisi faizleri tırmanma eğilimine girmişti. Bugün itibariyle devlet bankalarında konut kredisi faizleri 120 ay vade için yüzde 1,35 seviyelerinde seyrediyor.

500 bin TL kredinin geri ödemesi 1.3 milyon TL

Şekerbank, Türkiye'de en yüksek faizli konut kredisi sağlayan bankalar arasındaki yerini aldı. Banka, faiz oranını yüzde 2,09 olarak açıkladı. Örnek ödeme planına göre 500 bin TL tutarında çekilen konut kredisinin Şekerbank'ta 120 aylık vadede toplam geri ödemesi 1 milyon 368 bin 343 TL olarak gerçekleşiyor. Aylık taksit tutarı ise 11 bin 402 TL olarak ödeniyor. Bu kredi için ayrıca 2 bin 500 TL'lik kredi tahsis ücreti bulunuyor.  

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE