Müteahhitler sürekli Konut fiyatlarını yükseltiyor!

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Taylan, kredi faizlerinin düşmesiyle birlikte konut üreticisi Müteahhitler fırsat bu fırsat diyerek sürekli konut fiyatlarını yükselterek sistemin tıkanmasına sebep oluyor yapılan bu zamlar konut kredi çekenlere zam olarak geri dönmüş oluyor bu fiyatlarla alıcılar almaktan vazgeçmiş durumdalar.

Müteahhitler sürekli Konut fiyatlarını yükseltiyor!
banner80

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan, yapılan zamların sektörü ciddi anlamda tıkadığını dile getirdi.  Müteahhitlerin artık el sıkıştıkları daireleri bile daha fazla kazanmak için satmak  vazgeçtiğini dile getiren Taylan, “Bizim en büyük sıkıntımız, gayrimenkul fiyatlarının sürekli değişiyor olması.Mal sahipleri ve müteahhitler sürekli fiyat artırımına gidiyorlar.

Anlaşma yapılan fiyat üzerinden pazarlık bozuluyor. Bu durum hem emlakçıyı hem de alıcıyı mağdur ediyor. Alıcılar da bu durumun sorumlusu olarak emlakçıları görüyor ki bu, meslektaşlarımı üzüyor" ifadelerini kullandı. Piyasanın dengelenme sürecinde olduğunu de belirten Taylan, yakın zamanda fiyatlarda düşüş beklediklerini de ekledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 09:27

Haber Editörü

YORUM EKLE