İstanbul'dan İzmir'e ciddi bir göç var

İstanbul-İzmir otoyolunun tamamlanarak hizmete girmesiyle birlikte İzmir’de konut piyasasının da hareketlendiğine dikkat çeken İzmir Müteahhitler Derneği (İMDER) Başkanı İslam Yıldırım, İzmir’deki konut fiyatlarının İstanbul’a oranla daha avantajlı olduğunu belirterek “İstanbul’da konut sektörü ciddi bir krizde, çünkü üretilen konut miktarı talep edilenden çok fazla. Fiyatların da aşırı yüksek olduğunu biliyoruz.

İstanbul'dan İzmir'e ciddi bir göç var

İstanbul-İzmir otoyolunun tamamlanarak hizmete girmesiyle birlikte İzmir’de konut piyasasının da hareketlendiğine dikkat çeken İzmir Müteahhitler Derneği (İMDER) Başkanı İslam Yıldırım, İzmir’deki konut fiyatlarının İstanbul’a oranla daha avantajlı olduğunu belirterek “İstanbul’da konut sektörü ciddi bir krizde, çünkü üretilen konut miktarı talep edilenden çok fazla.

Fiyatların da aşırı yüksek olduğunu biliyoruz. İstanbul’da alınan yüz metrekare bir konutu İzmir’den yarı fiyatına almak mümkün” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki dönem İstanbul’dan İzmir’e ciddi bir talep olacağını tahmin ettiğini ifade eden Yıldırım, “Bu talebin İzmir’deki konut fiyatlarını kısa vadede aşırı arttıracağını düşünmüyorum. Hiçbir zaman İzmir’deki konut fiyatları İstanbul’dakileri yakalayamaz” dedi.

Yıldırım, otoyolun ulaşım avantajını fırsat bilen yatırımcıların özellikle Seferihisar, Çeşme, Urla, Mordoğan gibi bölgelerden konut satın almaya başladığını da sözlerine ekledi.


Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 21:37
YORUM EKLE