banner38

Emlak Vergisi' 2. taksit ödemesi başladı

Emlak vergisinin ödenmemesi durumunda aylık gecikme cezası uygulanırken, taşınmazın tapu devri işleminin yapılmasına da izin verilmiyor. Milyonlarca taşınmaz sahibini ilgilendiren

Emlak Vergisi' 2. taksit ödemesi başladı

Emlak vergisinin ödenmemesi durumunda aylık gecikme cezası uygulanırken, taşınmazın tapu devri işleminin yapılmasına da izin verilmiyor. Milyonlarca taşınmaz sahibini ilgilendiren emlak vergisi ödemeleri bugün itibari ile başladı. Emlak vergisinin ikinci taksiti için son gün ise son ödeme tarihi 29 Kasım Cuma olarak belirlendi.

Vergiler Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden ya da taşınmazın kayıtlı bulunduğu belediyenin internet sitesi üzerinden rahat bir şekilde yatırılabilecek.

Emlak vergisinin ödenmemesi durumunda aylık gecikme cezası uygulanırken, taşınmazın tapu devri işlemi yapılmasına da izin verilmiyor

Hiçbir gelir olmayan, sosyal güvenlik kurumlarından aldıkları aylıktan başka geliri olmayan emekliler, gaziler, engelliler, şehitler, dul ve yetimler ile işsizler emlak vergisinden muaf tutuluyor.


Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER