banner38

Covid19 Sonrası Mersin'de yazlık ev kiraları yüzde 200 artış gösterdi.

Covid-19 salgını sonrası 1 haziranda başlayan normalleşme sürecinden itibaren Mersin’de kiralık yazlık evlere talebin geçen yılın yaz aylarına oranla yüzde 200 artış gösterdi.

Covid19 Sonrası Mersin'de yazlık ev kiraları yüzde 200 artış gösterdi.

Kovid-19 salgını sonrası 1 haziranda başlayan normalleşme sürecinden itibaren Mersin’de kiralık yazlık evlere talebin geçen yılın yaz aylarına oranla yüzde 200 arttığını belirten Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Madenli, 321 kilometrelik sahil şeridi ve turizm çeşitliliği dolayısıyla Mersin’in cazibe merkezi konumunda olduğunu ve bu isteği karşılayacak potansiyeli bulunduğunu kaydederek “Sahil şeridinde binlerce yazlık boş ev bulunuyor. Bununla birlikte fiyatlar da iki katı arttı. Şu anda sahil cephesindeki yazlık evlerin günlük kiraları 200 liradan başlıyor, bin liraya kadar yükselebiliyor.” dedi.

Tatilcilerin, özellikle koronavirüs dolayısıyla, kalacakları yazlık evin temizliğine daha çok dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Madenli; “Salgın nedeniyle tatilciler evlerin dezenfekte edilmiş olmasına dikkat etsin. Evde tatil yapan bir başka aile o yazlıktan çıktığı zaman hemen eve girmemek lazım. En azından evin iki gün boş tutulması ve havalandırılması gerekiyor. Ayrıca tatilciler kiraladıkları evlerde kullanacakları nevresim, yorgan ve havlu gibi kişisel malzemelerini yanlarında kendileri getirmeli.” şeklinde konuştu.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER