Ev satın almak isteyen vatandaşlar tarafından konut değerleme yapılması için istenilen ekspertiz ücerti nasıl geri alınır bu konuda neler yapılması gerekiyor sizleri bilgeilendirmek isteriz.  Vatandaşlar gittikleri bankalara göre istenen ekspertiz ücretini bankalara ödedikten sonra kendilerine bir fatura veriliyor. Eğer banka ekspertiz ücretinin faturasını prosedürdeki gibi teslim etmiyorsa yandı. 2578 TL'ye kadar istenebilen ekspertiz ücretinin ödemesi müşteriye geri verilecek. Kimi zaman 1 aylık konut kredisi taksiti kadar istenebilen bu ekspertiz ücret geri alınabiliyor. 

Ayrıca şuan vatandaşlık almak isteyen  ve yabancı satışlarda tüm gayrimenkullar ekspertiz ücretini devlet bankaları kanalıyla yatırılıyor bu işlemin iptali söz konusu olduğu zaman kısacası ekspertiz firması bunu pital ettiği zaman yatırılmış olan ücret nasıl geri alınır bu konuda neler yapmanız gerekmektedir ?

0850 222 0 426. [email protected] Gabim Müşteri hizmetlerinden yatırılmış olan ücretin işlem numarasını sözylediğinizde hangi bankaya yatırmış iseniz o bankaya geri iade ediliyor. Parayı yatıran değil kimin mülkü ise yani hangi daire için eskpertiz üceri yatırmış iseniz o daire sahibi adına yatırılıyor para.

Bankaların konut kredisi almak için gelen müşterilerine karşı sorumlulukları vardır. Ekspertiz ücreti ödemeleri bankadan bankaya değişiyor. Bazı bankalar neredeyse 1 aylık taksit kadar ekspertiz ücreti isteyebilir. 1200-2578 TL arasında değişen bu ekspertiz ücreti karşılığında verilen faturada yer alıyor.

Bankanın kendi kestiği faturanın geçerliliği yok. Ekspertiz çalışmasını yapan firmalar, müşterinin adına düzenlenmiş faturayı sunuyor. Banka da bu faturayı müşteriye veriyor. Eğer kendi kestiği faturayı verirse müşteri kabul etmeyebilir. 

Ekspertiz ücretleri nasıl geri alınabilir?

Parsel Sorgulama ve Web Tapu Da Büyük Yenilikler Parsel Sorgulama ve Web Tapu Da Büyük Yenilikler

Konut kredisi için ekspertiz ödemesi yapan vatandaşlar ücretlerin nasıl geri alınacağını merak ediyor. Firmadan fatura kesilmeyen müşteri Tüketici Hakem Heyeti'ne giderek durumun iadesi için talepte bulunuyor.Ekspertiz sonrası heyet durumu inceler ve vatandaşların haklılıkları kabul eder ise ödenmiş olan ekspertiz ücretinin geri iade edilmesini ister.