Haziran ayında Enflasyon zirve yaptı. Haziran ayında Enflasyon zirve yaptı.

Bilindiği üzere yılbaşında yani Ocak ayının hemen ilk dakikalarında elektriğe büyük bir zam gelmişti. Bu zam kademeli olarak uygulanmış ve aylık 150 kW’lık kısmına yüzde 50 oranında zam geleceği belirtilmişti. Yani aylık kullanımı 150 kW’ın altında kalanlar, mevcut ödedikleri faturanın yüzde 50 fazlasını ödeyeceklerdi.

Fakat 150 kW’tan fazla kullananlar için yüzde 120 oranında bir zam geldi ki bu da moralleri çok bozdu. Çünkü 300 TL ödeyen birisi elektrik için aylık olarak 660 TL ödemek zorunda kalacaktı. Bu da neresinden bakarsanız bakın çok yüksek bir tutar. Çünkü maaşlar tarafında bu kadar yüksek bir zamla henüz karşılaşmadık.

Daha önce yayınladığımız bir videoda 150 kW’lık sınırın çok düşük olduğu bilgisini takipçilerimizle paylaşmış ve bu sınırın aşılmamasının neredeyse imkansız olduğunu belirtmiştik. Neyse ki 150 kW’lık bu sınır şimdilerde 210 kW’a kadar yükselmiş durumda.

Peki 210 kW’lık sınırı aşmamak mümkün mü? En azından bu sınırı aşmamak için hangi cihazları kullanmamamız gerekiyor. Bu bilgileri yeni yayınladığımız içerikte sizlerle paylaştık şimdiden keyifli seyirler.

Düşük elektrik faturası için yapmanız gereken çok basit 3 adım!

Bu arada dip not olarak belirtelim. Eğer bu hesaplamalarla ilgili kafanıza takılan herhangi bir soru işareti varsa alt kısımda yorumlar tarafında bizlerle paylaşabilirsiniz. Biz de elimizden geldiğince hızlı bir şekilde sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.