banner77

Mustafa Çiçek Mimaride Geleceğe Uzanıyor

Genç yaşına rağmen ortaya koyduğu mimari – iç mimari hizmetlerini başarıyla gerçekleştiren Mustafa Çiçek, günümüz mimari anlayışına uygun projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Mustafa Çiçek Mimaride Geleceğe Uzanıyor
banner80

Mesleğe atıldığı 2010 yılından bu yana mimari – iç mimari anlayışındaki ince dokunuşlarıyla fark yaratan mimar Mustafa Çiçek, hayallerin imkansız olmadığını yaptığı projelerle kanıtlamaya devam ediyor. Başarılı mimar,1960’lı yılların başından itibaren İstanbul’da konut projeleri geliştiren ve ismi güven ve kalite ile birlikte anılan Çiçek Yapı şirketinin üçüncü kuşak yöneticisi olarak da bölgenin önemli oyun kurucularından biri olmaya kararlılıkla devam ediyor.

Dağ evi

Bir çok konut, restaurant, ofis gibi mekanların mimari - iç mimari tasarım ve uygulamalarını başarıyla gerçekleştiren Mustafa Çiçek, üçüncü kuşak yöneticisi olduğu Çiçek Yapı ile de İstanbul’un en ünlü caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi’nde şu ana dek 30.000 m²’lik konut üretimine imza attı. Yenilediği yapıların sadece güvenli olmasına değil, mimari ile geleneğe bağlı, fakat gelecekten de çizgiler taşımasına da önem veren Çiçek, aynı zamanda çağın değişen insan beklentilerini fazlasıyla karşılayan, teknolojik gelişmelerin insanların konforuna en iyi şekilde hizmet ettiği projelerin üretiminde de imzası bulunuyor. 2018 yılında TRT 1’in davetiyle “Ailem, Odam ve Ben” adlı programında 31 bölüm boyunca program mimarı olarak yer alan Çiçek’in fark yaratan dokunuşları da çocuk odalarına yeni bir görünüm kazandırmıştı. Mimari – iç mimaride teori ve pratiğini kendi bakış açısıyla harmanlayan mimarın kalite konusunda oluşturduğu çizgi de kendisinin en büyük referansını konut sahipleri yapıyor.

2019 yılından beri “216 Design London” ismi ile Londra'da mimari – iç mimari hizmetleri veren Mustafa Çiçek, 2020 itibariyle de Kaz Dağları’nda doğal yaşam evleri yapmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 11:39

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE