2022’de iç dekorasyonda turuncunun enerjisi hissedilecek

Sağlık ve gücün rengi turuncu, yeni yılın gözdesi olmaya hazırlanıyor.

2022’de iç dekorasyonda turuncunun enerjisi hissedilecek
banner112

Yeni yıla sayılı günler kala iç dekorasyonda tropik bir ortam yaratmak isteyenler için vazgeçilmez renk olan turuncu, 2022’nin trendi olmaya aday. Bu yıl turuncu tonlarının hayatımızın her alanında yer alacağını belirten Mengen Design Kurucusu Fulya Mengen, renklerin insan zihnine doğrudan etki ettiğini söylüyor.

Mengen Design Kurucusu Fulya Mengen, 2022’de turuncu tonlarının kumaşlarda çok sıklıkla karşımıza çıkacağının altını çiziyor. Mengen, “İç mekanlarda kullanılan renkler, ruh halinizi doğrudan etkiliyor. 2022’ye renkli bir giriş yapmak isteyenler için turuncu tonları şimdiden tercih edilmeye başlandı. Uzmanlara göre turuncu, beyinde zihinsel aktiviteleri olumlu yönde etkiliyor. Bu da insanların daha fazla sosyalleşmelerine imkan sağlıyor. Mengen Design olarak iç mekanlarda şu sıralar en çok kullandığımız renkler tropikal tonlar. Sevdiklerinizle sıkça zaman geçirdiğiniz alanlarda kullandığınız eşyaların kumaşları bu tonlarda ortama neşe katacaktır.” diyerek renlerin yaşam alanlarına etkisini vurguladı.

Sürdürülebilirlik mobilyada da ön planda

2022 mobilyalarda doğaya dönüşün senesi olacak. Doğal malzemelerden yapılmış eşyalar hayatın her alanında görülmeye devam ederken, yeni mobilyaların yerini ikinci el mobilyalar alacak. Evini yenilemek isteyenler, yeni bir mobilya almak yerine eski mobilyalarının kumaşlarını yenileyerek sürdürülebilirlik adına önemli bir adım atacak. Mengen Design Kurucusu Fulya Mengen, “Ahşap eşyalar tropikal kumaşlar eşliğinde iç mekanlarda bu sene kendisini gösterecek. Bunun yanında el yapımı ürünlerle yaşam alanlarını süsleyebilirsiniz.” dedi.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE