Fırat Life Style COO’su Ahmet Fırat: “Velux Ankara’da Cadde ve Meydan Mağazaları Satışa Açıldı”

Ankara’da hayata geçirilen ve toplamda 72 bin metrekare proje alanına sahip, 11 blok olarak yükselen 1000 konutlu yapısıyla Velux Ankara, karma konseptiyle dikkat çekiyor. 6 bin 500 metrekare alana sahip açık AVM konseptiyle birlikte toplam 3 bloktan oluşan ve 133 mağaza ile geniş bir meydan alanı sunulan proje, kullanıcılarına Ankara’da lüks bir yaşamın kapılarını aralıyor.

Fırat Life Style, Ata Yıldız Grup ve Acity firmalarının ortak girişimiyle hayata geçirilen Velux Ankara ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Fırat Life Style COO’su Ahmet Fırat, “2021 Ocak ayında temellerini attığımız projede çalışmalarımız hızla devam ederken, şu ana kadar inşaatın yüzde 40’ını tamamladık. 2022 yılı Aralık ayında ise daire sahiplerine teslimatlarımızı gerçekleştireceğiz. Satışları devam eden projemizde cadde ve meydan mağazalarını da satışa açmış bulunuyoruz” dedi.

Ahmet Fırat: “Başkentte konut satışları büyük talep görüyor”

Macaristan türkiye’deki kobi şirketlere ticaret kapılarını açtı. Macaristan türkiye’deki kobi şirketlere ticaret kapılarını açtı.

TÜİK rakamlarına göre 2021 Ocak ve Haziran ayları arasında Ankara’da toplam 53 bin 575 konut satışının gerçekleştiğini ifade eden Fırat Life Style COO’su Ahmet Fırat, “Ankara’da yıl genelinde en çok satış geçtiğimiz haziran ayında gerçekleşti. Toplam 13 bin 401 konutun satıldığı başkentte, artan taleple birlikte konut satışlarının son yıllarda yükselişe geçtiğini görüyoruz. Ankara’nın kendine has tarihi dokusu, sahip olduğu sosyal ve kültürel zenginliğin yanı sıra, aldığı önemli yatırımlarla da dünya kenti olma yolunda her geçen yıl sürekli gelişim gösteriyor” dedi.

Velux Ankara ile başkentin doğal güzelliklerine uyum gösteren ve diğer yandan modern hayatın tüm gereksinimlerini bir araya toplayan yeni nesil bir rezidans yaşam tarzı sunduklarını ifade eden Ahmet Fırat, “Sosyal donatılarıyla farklılaşan projemizde 18 bin metrekarelik kısım sadece peyzaj alanı olarak ayrılırken 3 bin metrekare spor salonu, aktivite odaları, davet odası, müzik odası, sinema odası, satranç odası ile çok amaçlı salon, çalışma atölyesi, kapalı yüzme havuzu ve etkinlik alanlarından oluşan sosyal alanlar da kullanıcıların ihtiyacına karşılık verecek şekilde inşa ediliyor” diye belirtti.

Ankara’nın ticaret noktası olarak bilenen ve İstanbul yolu üzerinde yer alan, bölgesinin en iyi lokasyonuna sahip Velux Ankara’da daireler 1+1, 2+1 A, 2+1 B, 3+1, 4+1 A ve 4+1 B şeklinde planlandı. Bu kapsamda 316 adet adet daire 1+1 formatında satışa sunulurken, 155 adet 2+1 A daire, 112 adet 2+1 B, 33 adet 3+1 daire, 152 adet 4+1 A daire ve 232 adet 4+1 B daire seçenekleri de yer alıyor.