İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılacak olan Türkiye’nin en büyük millet bahçesi ile alakalı olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yeni açıklamalarda bulundu. Yapılacak olan millet bahçesinde ilk fidanların dikimi için gün sayıldığını söyleyen Bakan Murat Kurum, fidan dikim törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağını duyurdu. 

ATATÜRK HAVALİMANI MİLLET BAHÇESİ TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

Atatürk Havalimanı’nın bulunduğu alanda yapılacak olan millet bahçesi için açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapacağımız ve Türkiye’nin en büyüğü olacak olan millet bahçesi ilk fidanlarla buluşmak için gün sayıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle yapacağımız fidan dikim töreni için hazırlıklara çok büyük bir heyecanla devam ediyoruz.” dedi.

Urla Yatırımcıların Tercih ettiği yer haline geldi Urla Yatırımcıların Tercih ettiği yer haline geldi

DÜNYANIN EN BÜYÜK YEŞİL ALANLARINDAN BİRİSİ

Yeni millet bahçesi ile alakalı bilgiler veren Bakan Murat Kurum, “Tamamlandığında dünyanın en büyük yşil alanlarından olacak olan millet bahçemizde 132.500 adet ağaç bulunacak. İstanbul’un merkezinde 5 milyon 61 bin metrekarelik yeşil koridor elde etmiş olacağız ve İstanbul nefes alacak. Bu millet bahçesi iklim değişikliğinin olumsuz etkileriyle mücadelemize güç katacaktır. Ayrıca İstanbul’un en merkezi afet toplanma alanı olacak.” ifadelerini kullandı.

YEŞİK KALKINMA DEVRİMİ HAMLESİ

İstanbul’a yapılacak olan millet bahçesinin 85 milyon vatandaşa ait olacağını söyleyen Bakan Murat Kurum, “Bu millet bahçesi 85 milyon vatandaşımıza ait olacak. Bizim 2053 vizyonumuzun en iddialı hedeflerinden birisi de Yeşil Kalkınma Devrimi olacaktır. Bunu gerçekleştirmek için durmadan, yılmadan, çalışmayı sürdüreceğiz. Ülkemizin dört bir yanında yeşil koridorlar oluşturup gelecek nesillerimize Yeşil Kalkınma Devrimi’ni büyük ölçüde gerçekleştirmiş bir Türkiye teslim edeceğiz.” şeklinde konuştu.