Büyükşehirlere Yakın Köyler Cazibe merkezi oldu.

COVID-19 pandemisi veya koronavirüs pandemisi, 1 Aralık 2019 tarihinde Çin'in Hubei bölgesinin başkenti olan Vuhan'da ortaya çıkmış ve hızla dünyaya yayılmaya başlamıştı. Türkiye’de ise ilk vaka Sağlık Bakanlığı tarafından 11 Mart 2020 günü açıklanmıştı.

Büyükşehirlere Yakın Köyler Cazibe merkezi oldu.

Kurumsal Office Gayrimenkul firmasının sahibi Emir Özcan Geçal’ yaptığı açıklamada.’’Aradan geçen 13 aylık bir zaman diliminde, COVID-19 3. Dalga ile dünya genelinde hızla yayılmaya devam ediyor. Buna bağlı olarak nüfusun yoğun olduğu büyükşehirlerde sıkışıp kalan vatandaşlar. Bir nebzede olsa, daha özgür ve rahat yaşamak için, köylere akın etmeye başladı.’’ Dedi.

Sözlerine şu şekil devam eden Geçal’’ 83 Milyon Nüfuslu Türkiye’nin, 4/1 nin yaşadığı İstanbul ve Kocaeli ‘de yaşayan Yurttaşlar. Yaşanana bu sıkıntılı günlerde yönünü köylere çevirdi. Özellikle Kuzey Marmara Otoyolunun da açılmasıyla İstanbul Şile, Kocaeli’nin Gebze, Körfez, Derince, İzmit ve Kandıra ilçelerinin köylerine akın başladı.’’ Dedi.

E.Özcan Geçal’’Sanayi bölgesi olan Kocaeli’nde yaşayan yatırımcılar, bundan önceki dönemlerde köylerden küçük çaplı yatırımlar yapmışlardı. Birçoğu, almış olduğu tarlalara, konteynır yada küçük yaşam alanları ile hafta sonlarını geçirebileceği yaşam alanlarını oluşturmuştu.

Kuzey Marmara Otoyolunun açılması ve devamında Dünyayı etkisi altına alan Covid 19 Salgını ile İstanbul’da yaşayan yurttaşlar, köylere akın etmeye başladı. Gebze, Körfez, Derince, İzmit ve Kandıra köylerinde müstakil parseller şu anda m2 fiyatı 40 TL İle 120 TL arasında satılıyor.’’ Dedi.

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE