108 bin metrekare denize sıfır araziler özelleştiriyor!

Adana, Muğla ve İzmir’de denize sıfır 108 bin metrekare Hazine arazisi özelleştirme için ihaleye çıkıyor.

108 bin metrekare denize sıfır araziler özelleştiriyor!

Adana Karataş’ta 40 dönüm arazi

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) yatırımcılara yaptığı duyuruyla Adana’nın Karataş ilçesindeki yaklaşık 40 bin metrekarelik arazi satışa çıkarıldı. 15 bin metrekaresi denize sıfır ve plajı olan taşınmaz 4 milyon lira geçici teminatla 49 yıllığına özelleştirilecek.

İzmir Aliağa, Foça ve Çeşme’deki araziler

İzmir Aliağa’da denize yakın bölgedeki 39 bin 862 metrekare arazi yatırımcılara sunuldu. Kullanma izin yöntemiyle özelleştirilecek arazi için 4 milyon lira geçici teminat istendi.

Foça’da da Türkiye’nin ilk tatil köyü olarak hizmete açılan Foça Tatil Köyü’nün işletme hakkının verilmesi karara bağlandı. Taşınmazlar Bahreynli bir şirkete 131 milyon lira bedelle 49 yıllığına özelleştirildi.

Çeşme’de daha önce ihaleye çıkılan 6 bin metrekare arazi için 74 milyon lira bedel biçildi.

Bodrum Bitez’deki arazi

Bir diğer özelleştirme duyurusu da Bodrum’dan geldi. Muğla’nın Bodrum ilçesi Bitez mahallesinde 29 bin 130 metrekarelik arazi için ihale açıldı. Bir kısmı denize sıfır olan arazi için 10 milyon lira geçici teminat istendi.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE