Gayrimenkul sektöriünün güvenilir ve yenilikçi markası BOSS4 Gayrimenkul'ün Esenyurt ta inşa ettiği yeni projesi 'Alya 4 Mevsim' görücüye çıktı. 11 katlı 4 adet bloktan meydana gelen Alya 4 Mevsim projesinde toplam 217 dairede 1 +1, 2+I ve 3+1 tipte daireler bulunuyor. Önek dairesi hazır olan projede metrekare fiyatları 8 bin TL 'den başlıyor. Proje 100 milyon TL yatrmla hayata geçiyor.

Gayrimenkul sektörünün yenilikçi markalarından Akkuş Gayrimenkul' ün, Lübnanlı ortağıyla kurduğu BOSS4 Gayrimenkul'ün yeni projesi 'Alya 4 Mevsim', 100 milyon TL yatırımla hayata geçiyor. Hafriyat çalışmaları başlayan ve ön talep sürecinin devam ettiği projede satiş ofisi ve örnek daire de tamamlandı. Şirketin bu yl hayata geçireceği 5. projesi olan 'Alya 4 Mevsim' in tanıtimı nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan BOSS4 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, inşaat çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi. BOSS4 Gayrimenkul ve Alya 4 Mevsim' ile ilgili kısaca bilgi veren Akkuş "2017 yılında Lübnanlı El Khatib Group ile yaptığımz ortaklık sonucunda BOSS4 Gayrimenkul ü kurduk. lk olarak Beylikdüzü'nde
Alya Grandis projesini yaptik, daha sonra Alya Onist ile Alya Marin'in teslimlerini gerçekleştirdik. Alya markasıyla üg yılda toplam 300 milyon TL'lik yatırımla 500'e yakın konutu ve onlarca birimden oluşan ticari üniteyi içeren beş projeye imza attik. Halihazırda Alya Mercan', Alya Dolunay' ve Alya Bella ve 'Alya Teras' projelerimizin inşaat çalışmaları devam ediyor.

Talep toplama ve hafriyat başladı

Şirketimizin yakın dönem hedeflerimiz arasında Zeytinburnu'nda 500 konutluk bir kentsel dönüşüm projesi ve Bahçeşehir' de de 250 adetlik bir villa projesini hayata geçirmek yer alıyor. Öte yandan, yeni arazi geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz. Şimdi de bugün sizlere tanıtacağımız 'Alya 4 Mevsim'i hayata geçiriyoruz. 'Alya 4 Mevsim 'de talep toplama ve hafriyat çalışmaları başladı. Satıiş ofisimiz ve önek dairemiz hazır. 'Alya 4 Mevsim", kaliteli ve elit bir yaşam sunan bir proje. Bu proje ile birlikte beş şantiyede inşaat üretimimiz devam edecek. 'Alya 4 Mevsim' Esenyurt için iddialı bir proje olacak" diye konuştu.

Toplantıda konuşan EI Khatib Group Başkanı Adel El Khatib ise kardeş ülke Türkiye'ye yatırım yapmaktan ve İstanbul'un kentsel vizyonuna katkı sunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarInı söyledi. Daha önceden de Türkiye ile ticari ilişkileri olduğunu belirten El Khatib "1993 yilından bu yana inşaat, ticaret, altyapı, tarım gibi alanlarda sürdürdüğü projeler için Türkiye' den inşaat malzemeleri ithalatı gerçekleştiren bir șirketiz. Başta inşaat olmak üzere faaliyet alanımıza giren diğer sektörlerde 30 yıla yakın bir köklü geçmişe sahibiz. Gayrimenkul sektöründe elde ettiğimiz köklü tecrübeden yola çıkarak 2017 yılında Akkuş Gayrimenkul'le güçlerimizi birleştirdik ve BOSS4 Gayrimenkul'ü sektöre kazandırdık dedi. Metrekaresi 8 bin TL'den başlıyor
BOSS4 Gayrimenkul' ün, Alya markasıyla ürettiği projelere yenilerini ekleyerek sektöre yüksek katma değerli ve prestijli projeler kazandırmaya devam ettiğini söyleyen BOSS4 Gayrimenkul Satış Müdürü Deniz Yavuz ise bu projelerin en yenisi olan Alya 4 Mevsim'in detaylarıyla ilgili şu bilgileri verdi: "Esenyurtta hayata geçirdiğimiz projemizi aile konsepti olarak tasarladık. Projemizde binalar 11 katlı 4 adet bloktan meydana geliyor Toplarn 217 dairemiz var. 1+1 daireler 61 m2, 2+1 daireler 89 m2-144 m2 arasında bir büyüklüğüne sahip. 3+1 daireler ise 153 m2-177 m2'den oluşuyor. Ayrnca altı adet ticari alan mevcut, onların büyüklüğü ise 75-456 m2 arası değişiyor.


Yatırım olarak satın alınabileceği gibi oturulabilecek B ve C plus segmentine hitap eden lüks dairelerden oluşan 'Alya 4 Mevsim", 6.579,76 m2 arsa alanı, 39.695,5 m2 toplam inşaat alanı üzerinde yükselecek. 4.250 metrekare peyzaj alanı bulunan projemizde metrekare fiyatları 8 bin TL'den, daire fiyatları ise 500 bin TL'den başlıyor. Tapularımız hazır. Şirket bünyesinde vade farksIz 24 ay taksit, banka kredisi ve peşin ödeme şeklinde satış opsiyonlarımız bulunuyor. Kredi opsiyonumuz Ziraat Katılım Bankası garantörlüğünde yürütülüyor. Projemizi 1 Ekim 2023'te teslim etmeyi planlıyoruz ancak erken teslim geleneğimize uygun olarak, bu tarihi daha da öne çekebiliriz."

Esenyurt için iddialı bir proje

'Alya 4 Mevsim' in öne çıkan özelliklerini tasarım, malzeme kalitesi, konsepti, dış cephe şeklinde sIralayan Deniz Yavuz, Esenyurt için iddialı bir proje olan 'Alya 4 Mevsim'de 700 m2 büyüklüğünde, peyzajdan ve otoparktan giriş sağlanan bir sosyal alan da bulunduğunu söyledi. Yavuz "Sosyal alanda; lobi, kapalı havuz, spor salonu, etkinlik salonu, Türk hamamı soyunma kabinleri, sauna ve buhar odası mevcut. Jeneratör odası, modüler su deposu, hidrofor odası ve yangın su deposunun da olduğu projede ayrıca 157 araçlik kapalı otopark alanı da planlandı.

'Alya 4 Mevsim', konumu ve ulaşımıyla da dikkat çeken bir proje. E-5'e 1 km, Hadımköy ve Bahçeşehir TEM girişine 6 km mesafede yer alan projemiz Esenyurt'un Necip Fazıl Kısakürek Caddesi tzerinde yer aliyor. Yeni hizmete açılan istinye Üniversitesi ve Liv Hospital'a 5.8 km, Akbatı AVM'ye 6.7 km, S M Migros'a 3 km ve Koçtaş'a ise 3.7 km mesafede bulunan Alya 4 Mevsim' Tüyap Fuar Merkezi'ne, civardaki okul ve sağlık merkezlerine 3 km uzaklikta yer alıyor. Hadımköy ve Beylikdüzü metrobüs duraklarına
yürüme mesafesinde bulunan projemiz, İstanbul Havalimanı'na ise 30 km mesafede yer alıyor" dedi.